studia za granicąZ danych opublikowanych przez firmy doradcze wynika, że ponad połowa absolwentów szkół ponagimnazjalnych, na pytanie skąd czerpali wiedzę na temat wybranego przez nich kierunku studiów i uczelni odpowiedziała, że informacje zdobywała od znajomych. Co trzeci informacji o ofercie kierunkowej uczelni szukał w Internecie. Około 15% proc. badanych młodych Polaków o ofercie edukacyjnej uczelni dowiaduje się z plakatów i ulotek promujących daną szkołę. Tylko nieliczni biorą udział w „dniach otwartych” uczelni, a co dziesiąty wiadomości na temat dostępności interesującego go kierunku studiów zdobywał z prasy (magazyny edukacyjne, rankingi uczelni).
Rośnie też liczba Polaków, którzy wybierają studia za granicą. Czym się kierują podejmując decyzję o studiach za granicą i o wyborze konkretnej uczelni i czy warto studiować za granicą. O tym wszystkim można dowiedzieć się podczas spotkania organizowanego przez TPW Oddział Żoliborz-Bielany oraz fundacja My Future. Szczegóły na plakacie.                                  PLAKAT DO POBRANIA

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.