20161013 Zeromski 1Zapraszamy na spotkanie z legendą polskiej polonistyki, literaturoznawcą i kulturoznawcą, profesor historii literatury polskiej, autorką licznych publikacji naukowych z dziedziny humanistyki, członkiem m.in. Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk, PEN Clubu, Komitetu Nauk o Literaturze PAN oraz Instytutu Badań Literackich PAN, prywatnie córką profesora Stanisława Lorentza.
W dorobku naukowym pani profesor znajduje się wiele znanych, cennych wydawnictw, takich jak. m.in. Romantyczni szaleńcy (1977), Stefan Żeromski w Zamku (1985), Czym był Romantyzm (1990), Piłsudski i tradycja (1991), Słowacki (1944), Dramat i teatr romantyczny (1997), Romantyzm i nowe spojrzenie (2008), Żeromski w Niepodległej (2013) i inne. Podczas spotkania będzie można otrzymać prezent w postaci publikacji pani profesor wraz z jej autografem.
Pani profesor fascynuje się twórczością wielu polskich pisarzy, w tym Stefana Żeromskiego. Jest wiceprezesem zarządu Fundacji na rzecz Utrzymania Spuścizny po Stefanie Żeromskim, założonej jeszcze przed śmiercią przez Monikę Żeromską, córkę Stefana Żeromskiego. Fundacja opiekuje się muzeum Stefana Żeromskiego w willi „Świt” w Konstancinie-Jeziornej. Podczas spotkania prof. Alina Kowalczykowa opowie o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Gorąco zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Marii Kazimiery 20 lok.2. Wstęp wolny.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki.